تبلیغات
تجهیزات نظامی - عکس های از سلاح های سنگین و سبک
دوشنبه 14 تیر 1389

عکس های از سلاح های سنگین و سبک

   نوشته شده توسط: BEHNAM CIA    

:
 نارنجک انداز جدید نیروی سپاه تفنگداران دریایی امریکا را میتوان از مرگ اورترین

جنگ افزار های حال حاضردنیا دانست.مقامهای شرکت mieکه نارنجکهای draco


را برای این سلاح فراهم میکنند. ادعا دارند که یکتیرdraco به سرجنگی ترمو باریک


میتواند یک ساختمان را به خرابه ای تبدیل کند.این نارنجک انداز میتواند ? نارنجک


?? میلی متری در عرض ? ثانیه شلیک کندوهمین امر ان را به اسلحه ای مخوف


ومرگ اور تبدیل کند.برد این سلاح به ??? متر میرسد. در حالی که وزن خالی ان ?کیلو گرم ودرحالت


پربا شش تیر draco وزن ان ?/? کیلو گرم است.

    

 

تانک پدافند هوایی گپارد , آلمان


تانک پدافند هوایی گپارد ساخته شده در کارخانجات کراوس – مافی وگمن KMW در مونیخ آلمان میباشد که در نیروهای مسلح کشورهای بلژیک ، هلند و آلمان عملیاتی شده است . 43 دستگاه توپ پدافند هوایی خودکششی گپارد مازاد بر نیاز ارتش آلمان ، از سوی این کشور به نیروهای مسلح رومانی اهدا شد . اولین دستگاه از این هدیه گران قدر در نوامبر 2004 تحویل شد .این خودرو با سامانه مهار آتش ، سنسورهای کشف و ردیابی هدف در هر شرایط آب و هوایی و توپهای خودکار پر قدرت ، یکپارچه شده است . نقش این خودرو در میان نیروی های ناتو شامل حفاظت از تاسیسات کلیدی ، واحدهای رزمی و نیروهای در حین حرکت و یا مستقر در میدان نبرد میباشد .
گپارد بر پایه ی اتاقک تانکهای مشهور لئوپارد1 ، همراه با یک برجک تازه طراحی شده کاملاً چرخان که بر روی آن سوار شده و یک جفت توپ خودکار 35mm اورلیکن KDA و دو آنتن رادار که بر روی آن نصب شده است . رادار کشف هدف در عقب برجک و رادار ردیاب بر روی پیشانی برجک و بین دو توپ نصب شده است . طول لوله های توپ 3.15 متر است و در صورت استفاده از مهمات FAPDS سرعت خروج گلوله از دهانه توپ به 1440 متر بر ثانیه میرسد و حداکثر برد موثر توپها نیز 5500 متر میباشد . توپهای خودکار KDA قادرند دو نوع متفاوت از مهمات را مورد استفاده قرار دهند ، به طور معمول گلوله ها به صورت تلفیقی از 320 تیر ضد هوایی و 20 تیر ضد اهداف زمینی برای هر توپ هستند . در مجموع نرخ آتش توهای اورلیکن 1100 گلوله در دقیقه است .
نیروی لازم برای به حرکت در آوردن برجک الکتریکی گپارد به وسیله ی یک جنراتور 40 کیلوواتی تامین میشود که خود جنراتور نیز از یک موتور 4 سیلندر 3.8 لیتری مرسدس بنز نیرو میگیرد . . گپارد مجهز به 8 پرتاب کننده نارنجک دود زا که در دو طرف برجک نصب شده اند نیز میباشد . KMW در حال گسترش یک سیستم موشکی بر پایه موشکهای سطح به هوای استینگر برای گپارد است . یک جفت از این پرتاب کننده های استینگر در دو طرف هر یک از توپهای 35 میلیمتری نصب خواهد شد .
گونه ها
به طور کلی دو نمونه متفاوت از گپارد در حال خدمت هستند ، گونه استاندارد که برپایه تنظیمات آلمانی هستند و گونه متفاوت هلندی .
آلمانی
• رادرا جستجو گر :: باند S و 15 کیلومتر برد
• رادار ردیاب :: باند Ku و 15 کیلومتر برد
• مسافت سنج لیزری
هلندی
• رادار جستجو گر :: باند X و 15 کیلومتر برد
• رادار ردیاب :: باند X / Ka و 13 کیلومتر برد

برنامه های ارتقا
برنامه های به روز رسانی گپارد شامل : یکپارچه کردن امکانات سیستم C3 که در آن برد رزمی گسترش و مسافت درگیری با اهداف به طور چشمگیری افزایش یافته ، ضمن اینکه زمان واکنش کوتاه تر و احتمال بر اصابت گلوله و کشتن هدف نیز بهتر شده است . تاکید اصلی در برنامه های به روز رسانی گپارد مواردی همچون نصب سیستم های جدید کنترل آتش ، فرماندهی و کنترل مدیریت ، وسیله اندازه گیری سرعت گلوله هنگام خروج از دهانه توپ و نهایتاً به دست آوردن گواهی لازم برای استفاده از مهمات ویژه نافذ زره مجهز به خرج موشکی جدا شونده ، موسوم به ( FAPDS ) میباشد .
شبکه فرماندهی ، کنترل و ارتباطات در گپاردهای هلندی شامل سیستم کنترل جدید TICCS همراه با بی سیم FM9000 ساخت شرکت تیلز ( سیگنال پیشین ) هلند است . سیستم C3 برای گپارد های آلمانی HflaAFüSys است که شامل دستگاه بی سیم مدرن SEM93 ساخت کمپانی معروف SEL/Alcatel آلمان میباشد .
جنگ افزار
گپارد با یک برجک دو نفره که به و سیله نیروی الکتریسیته عمل میکند و دو قبضه توپ اورلیکن KDA 35 mm یکپارچه شده است . این توپها به صورت خودکار با نوارهای فشنگ تغذیه میشوند . طول لوله ی توپها 3150 میلیمتر ( 3 متر و250 سانتیمتر ) است . نرخ آتش با احتساب هر دو قبضه توپ 1100 گلوله در دقیقه میباشد . هر کدام از توپها دارای 320 گلوله ضد هوایی و 20 گلوله ضد اهداف زمینی آماده به شلیک شامل مهمات جدید FAPDS هستند . سرعت خروج گلوله های FAPDS از دهانه لوله های توپ چیزی بیش از 1400 متر در ثانیه است . گپارد مجهز به 8 پرتاب کننده نارنجک دود زا که در دو طرف برجک نصب شده اند نیز میباشد . KMW در حال گسترش یک سیستم موشکی بر پایه موشکهای سطح به هوای استینگر برای گپارد است . یک جفت از این پرتاب کننده های استینگر در دو طرف هر یک از توپهای 35 میلیمتری نصب خواهد شد .
سیستم کنترل آتش
گپارد از کامپیوتر مهار ( کنترل ) آتش دیجیتال ، محصول EADS ( DASA ) بهره میبرد . این کامپیوتر دیجیتالی مینیاتوری از پردازنده 32 بیتی موتورولا 68020 ، کامپیوتر های تک صفحه مداری همراه با کمک پردازنده های محاسباتی و فرماندهی ، کنترل و ارتباطات ( C3 ) استفاده میکند .
رادار
گپارد مجهز به رادار های جستجو گر و ردیاب مستقل از هم مجهز شده است ، رادار جستجو گر ( در باند S برای خودروهای آلمانی و باند X برای خودروی های هلندی ) در قسمت عقب برجک و رو به جلو نصب شده و رادار ردیاب ( در باند Ku برای خودروی های آلمانی و باند X/Ka برای همتایان هلندی ) بر روی پیشانی برجک مستقر شده است . رادار ها توانایی اسکن 360 درجه محیط و همزمان ردیابی اهداف ، خنثی سازی پارازیت را دارا میباشند . علاوه براین رادار های گپارد قابلیت جستجو گری خود را در حال حرکت نیز همچنان حفظ میکنند .


نفربر زرهی هشت چرخ الفهد

نفربر زرهی/ شناسائی "الفهد" توسط شرکت صنایع سنگین "عبدالله الفاریس" واقع در "دمان" در شمال "ظهران" (نزدیک سواحل خلیج فارس) توسعه یافت.
"الفهد" اولین نفربر زرهی است که کار طراحی و ساخت آن در عربستان سعودی انجام پذیرفته. در سال 1998 - 100دستگاه از نفربر زرهی "الفهد" برای خدمت در گارد ملی عربستان سعودی وارد خط تولید گشت. این نفربر زرهی دارای 8 چرخ میباشد. "الفهد" دارای 2 مدل میباشد: AF-40-8-1 برای حمل نفر و AF-40-8-2 برای ماموریتهای جنگی و شناسائی. مدل شناسائی/ رزمی AF-40-80-2 دارای گنجایش 4 خدمه است. همچنین این مدل میتواند مجهز به برجک متحرک جهت نصب توپ 105mm با عقب نشینی کم و توپ 40mm در قسمت خدمه گردد. جایگاه راننده مجهز به یک واحد پریسکوپ دید در روز/ شب است. اسکوپ دید در روز/ شب میتواند در قسمت خدمه هم نصب گردد.

"الفهد" مجهز به یک دستگاه موتور 12 سیلندر 550hp Deutz air-cooled است. موتور water-cooled جزء آپشنهای اختیاری است. برای جاده های آماده فقط 4 چرخ میانی دارای نیروی محرکه و هدایت هستند و دارای حداکثر سرعتی معادل 90km/h میباشد. 550 لیتر سوخت دیزل حمل شده حداکثر بردی برابر با 600km را به "الفهد" میدهد. شاسی، موتور، سیستمهای انتقال، تعلیق، تراز طراحی شده اند تا کارائی بالائی را در هنگام عبور از زمینهائی با شرایط دشوار و متغیر به نمایش بگذارند. برای عبور از زمینهای دشوار و متغیر از قدرت هر هشت چرخ استفاده میشود. سیستم تراز در دو حالت دستی و اتوماتیک قابل اجرا است.

"الفهد" قادر به طی کردن شیبهائی تا 80 درصد، شیبهای جانبی تا 55 درصد و گودالهای طبیعی و مهندسی تا 2,500mm و 2,000mm است. ساختمان بدنه "الفهد" از ورقهای فولاد مقاوم جهت محافظت از مهمات ضد نفر تجهیز شده. سیستم تهویه هوا به اضافه فیلترهای هسته ای، شیمیائی و میکروبیولوژی در نمونه استاندارد گنجانده شده است. مدل AF-40-8-1 ظرفیت حمل 11 سرباز مجهز به اضافه راننده را داراست. موقعیت قرارگیری موتور در مدل AF-40-8-1 در جلو قرار دارد (به جای عقب). همچنین در عقب نفر بر رمپی برای ورود و خروج سربازان قرار دارد که در نمونه شناسائی/ جنگی نیست. این مدل میتواند به یک برجک گردان جهت حمل توپ 40mm مجهز گردد، همچنین به صورت آپشنهای اختیاری امکان نصب پورتهای آتش وجود دارد. ظرفیت سوخت در هر دو مدل یکسان است. موتور کوچکتر، 10 سیلندر Deutz با 400 اسب بخار نیرو با وزن خالی عملیاتی کمتر، ترکیب شده تا برد 800 کیلومتری را به این مدل ببخشد، یعنی 200 کیلومتر بیش از مدل شناسائی/ رزمی.

کشورهای دارنده:

عربستان سعودی: 100 دستگاه
پاکستان
لبنان
کویت
بنگلادش: 60 دستگاه