تبلیغات
تجهیزات نظامی - درباره ی موشک های ایران
دوشنبه 14 تیر 1389

درباره ی موشک های ایران

   نوشته شده توسط: BEHNAM CIA    

تشریح برخی ویژگی‌های موشك فوق مدرن ایرانفرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران ویژگیهای موشك فوق سری ایران كه امروز برای اولین بار در جریان رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (س) آزمایش شد را تشریح كرد. 
به گزارش خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی با اشاره به آزمایش موفقیت آمیز موشك فوق مدرن با قابلیت گریز از رادارهای دشمن با بیان اینكه امروز روز بسیار غرور انگیز و افتخارآمیزی برای ملت بزرگ ایران بود، گفت: امروز فرماندهی موشكی نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانست در یك پرتاب بسیار موفقیت آمیز هم در مرحله پرتاب و هم در فرود، یكی از موشك‌های نسل جدید را با موفقیت كامل آزمایش كند.
وی با تأكید بر اینكه این موشك و تمام اجزای متعلق به آن با ابتكار دانشمندان عزیز ایرانی در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران طراحی و ساخته شد، تصریح كرد: این موشك دارای قابلیت‌ها‌ی فنی و عملیاتی منحصر به فردی است كه به جرأت می‌توان گفت كه نمونه این موشك حتی در بین ارتشهای مدرن و پیشرفته دنیا هم جایگاهی ندارد و صرفاً متعلق به ابتكار، نوآوری و خلاقیت دانشمندان و متفكران ایرانی است و متناسب با نیازمندی‌ها‌ی دفاعی كشور عزیز ایران طراحی و ساخته شده است.
فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأكید براینكه این موشك از سیستم موشكی سایر كشور الگوبرداری نشده است، خاطرنشان كرد: این فناوری بر مبنای گریز از سیستم‌ها‌ی دفاع ضدموشك و گریز از رادارهایی كه كراس‌سكشن‌ها‌ی بسیار كوچك و میكروسكوپیك را ارزیابی می‌كنند، طراحی شده است.
سلامی اضافه كرد: این موشك پس از جدایی از كلاهك به چند موشك تبدیل می‌شود كه در امتداد مسیرهای واگرا قادر هستند همزمان چند هدف متنوع را با دقت مورد اصابت قرار دهند.
وی اضافه كرد: به دلیل همین تنوع و تجزیه سیستم، قادر هستند كه از رادارهای دشمن گریز كنند و سیستم ضد موشك دشمن را سرگردان كنند. بنابراین این فناوری كاملاً نوین است و هیچ برداشت الگوبرداری از سیستم موشكی كشورها به عمل نیامده است چون اساساً فرمول چنین فناوری در ارتشها و در صنایع دفاعی كشورهای مختلف، محرمانه است و نمی‌توان از آن الگوبرداری كرد.
فرمانده نیروی هوایی سپاه تأكید كرد: ما امروز به یك سطح و تراز بالاتری از توانمندی موشكی نسبت به گذشته دست یافتیم و احساس می‌كنیم این موفقیت یكی از اعجازهای توانمندی دفاعی ماست كه در این شرایط به ملت ایران هدیه شده است.
سلامی با بیان اینكه در این رزمایش سلاح‌ها‌ی پیشرفته دیگری مورد آزمایش قرار می‌گیرد، اظهار داشت: در آینده ای نزدیك خبرهای خوش دیگری را هم در زمینه جهش‌ها‌ی جدیدتری از فناوری‌ها‌ی نوین را خواهیم داشت كه به اطلاع ملت عزیز ایران خواهیم رساند.
خاطر نشان می‌شود صبح امروز همزمان با آغاز رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) در آبهای خلیج فارس نسل جدید موشك‌های ایرانی با قابلیت گریز از رادار با موفقیت آزمایش شد.
نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همكاری نیروی دریایی و هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی هوایی، نیروی مقاومت بسیج و نیروی انتظامی، رزمایش بزرگ دریایی را با نام پیامبر اعظم (ص) و با رمز «محمد رسول الله» و با پرتاب یك فروند موشك شهاب 2 به نشانه اعلام پیام صلح و دوستی به كشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان آغاز كرد.
این رزمایش كه وسعت آن از شمال خلیج فارس تا چابهار است، از خط ساحلی تا به عمق 40 كیلومتر اجرا می‌شود و تا 17 فروردین ادامه خواهد داشت و بیش از 17 هزار نفر از رزمندگان نیروهای مسلح و نیروهای بسیج مردمی در آن شركت خواهند داشت.